çin ırakIrak Başbakanı Nuri El Maliki, Çin Başbakanı Wen Jiabao’nun daveti üzerine, 17-21 Temmuz günleri arasında Çin’e resmi ziyarette bulunacak.

Çin Irak

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hong Lei’nin, Beijing’de bugün (12 Temmuz) düzenlenen basın toplantısında verdiği bilgiye göre, Nuri El Maliki, Çin Cumhurbaşkanı Hu Jintao tarafından kabul edilecek ve Çin Başbakanı Wen Jiabao’yla bir araya gelecek. Liderler, Çin ile Irak arasındaki dostluk ve işbirliği ilişkilerinin pekiştirilmesi ve çeşitli alanlardaki gerçekçi işbirliğinin güçlendirilmesi konularını ele alacaklar. Öte yandan, her iki ülkeyi de ilgilendiren uluslararası ve bölgesel sorunlarla ilgili fikir alışverişinde bulunulacak.

Sözcü Hong Lei, Çin hükümetinin Irak’la dostluk ve işbirliğine önem verdiğini ve Irak’ın yeniden yapılanma çalışmalarını desteklediklerini söyledi. Sözcü, Çin’in uluslararası toplumla birlikte hareket ederek, Irak halkının yaşam seviyesinin yükseltilmesi için elinden geleni yapmaya devam edeceğini dile getirdi.

Irak Başbakanı Çin'e geliyor, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Çin yeşil ekonomiyi geliştirme sırlarını dünyayla paylaşacak başlıklı makalemizde çin ekonomi, çin ekonomisi ve çin teknolojisi hakkında bilgiler verilmektedir.